Стабільність роботи системи водопостачання як промислових, так і житлових комплексів дозволяє забезпечити технологічний цикл виробництва і комфортні умови в житлових будинках. Одним з шляхів вирішення даного питання є стабілізація напору в гідравлічній мережі за рахунок регулювання продуктивності у відповідності до вимог, що здійснюється в умовах зміни гідравлічного опору. В залежності від режимів роботи і особливостей технологічного процесу гідравлічній опір може змінюватися дискретно або плавно.
Застосування сучасних способів регулювання турбомеханізмів дозволяє збільшити одиничну потужність насосних агрегатів і тим самим зменшити їх загальну кількість на станціях [1]. Завдяки цьому, при певних умовах, можуть бути значно зменшені будівельні об’єми насосних станцій. Крім того, застосування способів регулювання за рахунок стабілізації тиску зменшує витоки і відповідно скорочує витрати води в системах водопостачання на 3-5%, а також забезпечує потрібний технологічний процес підприємства [2].
На сьогоднішній день виконано ряд робіт [3] по стабілізації напору, однак при цьому не враховується рівень похибки відпрацювання необхідного закону, як при дискретній, так і при плавній зміні опору, який може призвести до виникнення недопустимого рівня динамічних збурень в гідравлічній мережі.

ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРАКТЕРУ ЗМІНИ ДИНАМІЧНОЇ ПОХИБКИ В УМОВАХ ВАРІАЦІЇ ОПОРУ ГІДРАВЛІЧНОЇ МЕРЕЖІ В НАСОСНИХ КОМПЛЕКСАХ Печеник М.В. к.т.н., доц., Бур’ян С.О., к.т.н., доц., Землянухіна Г.Ю., студентка (pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.