факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРАКТЕРУ ЗМІНИ ДИНАМІЧНОЇ ПОХИБКИ В УМОВАХ ВАРІАЦІЇ ОПОРУ ГІДРАВЛІЧНОЇ МЕРЕЖІ В НАСОСНИХ КОМПЛЕКСАХ

ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРАКТЕРУ ЗМІНИ ДИНАМІЧНОЇ ПОХИБКИ В УМОВАХ ВАРІАЦІЇ ОПОРУ ГІДРАВЛІЧНОЇ МЕРЕЖІ В НАСОСНИХ КОМПЛЕКСАХ

ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРАКТЕРУ ЗМІНИ ДИНАМІЧНОЇ ПОХИБКИ В УМОВАХ ВАРІАЦІЇ ОПОРУ ГІДРАВЛІЧНОЇ МЕРЕЖІ В НАСОСНИХ КОМПЛЕКСАХ
Печеник М.В. к.т.н., доц., Бур’ян С.О., к.т.н., доц., Землянухіна Г.Ю., студентка

Стабільність роботи системи водопостачання як промислових, так і житлових комплексів дозволяє забезпечити технологічний цикл виробництва і комфортні умови в житлових будинках. Одним з шляхів вирішення даного питання є стабілізація напору в гідравлічній мережі за рахунок регулювання продуктивності у відповідності до вимог, що здійснюється в умовах зміни гідравлічного опору. В залежності від режимів роботи і особливостей технологічного процесу гідравлічній опір може змінюватися дискретно або плавно.
Застосування сучасних способів регулювання турбомеханізмів дозволяє збільшити одиничну потужність насосних агрегатів і тим самим зменшити їх загальну кількість на станціях [1]. Завдяки цьому, при певних умовах, можуть бути значно зменшені будівельні об’єми насосних станцій. Крім того, застосування способів регулювання за рахунок стабілізації тиску зменшує витоки і відповідно скорочує витрати води в системах водопостачання на 3-5%, а також забезпечує потрібний технологічний процес підприємства [2].
На сьогоднішній день виконано ряд робіт [3] по стабілізації напору, однак при цьому не враховується рівень похибки відпрацювання необхідного закону, як при дискретній, так і при плавній зміні опору, який може призвести до виникнення недопустимого рівня динамічних збурень в гідравлічній мережі.

ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРАКТЕРУ ЗМІНИ ДИНАМІЧНОЇ ПОХИБКИ В УМОВАХ ВАРІАЦІЇ ОПОРУ ГІДРАВЛІЧНОЇ МЕРЕЖІ В НАСОСНИХ КОМПЛЕКСАХ Печеник М.В. к.т.н., доц., Бур’ян С.О., к.т.н., доц., Землянухіна Г.Ю., студентка (pdf)

СтатистикаЗа результатами 2 семестру

2019/2020 навчального року


Всього навчається: 162,
з них на бюджеті: 157.

ОголошенняУвага

Всі форми навчання в КПІ ім. Ігоря Сікорського переводяться на дистанційне навчання з 12.03.2020 по 03.04.2020. Освітній процес реалізувується з використанням електронних кабінетів в системі "Електронний кампус" та інших засобів зв'язку.
Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.


Згідно з наказом КМУ № 211 відвідування закладів освіти її здобувачами заборонено, тому всі питання вирішуються у динстанційному режимі.
У випадку виникнення критичних запитань щодо навчального процесу, які не можна вирішити дистанційно, потрібно записатись на консультацію з 10.00 до 13.00 через Telegram або телефоном
+380 (95) 794-45-98.
Решетник Віктор Сергійович.

Дистанційні консультації доступні зі всіма викладачами з 9:00 до 17:00 через інтернет. Контакти викладачів можете дізнатися у старост.

Партнери