факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

ЗАПУСК АСИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА В АВТОНОМНОМУ РЕЖИМІ

ЗАПУСК АСИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА В АВТОНОМНОМУ РЕЖИМІ

ЗАПУСК АСИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА В АВТОНОМНОМУ РЕЖИМІ
Король С.В., к.т.н., доц., Онищук Б.О., Козлюк С.А., магістранти

Важливе місце в стратегії розвитку електроенергетики займають автономні системи електропостачання (АСЕ). Останнім часом АСЕ отримують все більш широке поширення в системах електропостачання не тільки спеціального, але і загального застосування. Області застосування таких систем охоплюють різного роду блоки живлення (стаціонарні, суднові, пересувні) і керовані електромеханічні системи (транспортні, вітроенергетичні установки і малі ГЕС, генератори, які працюють на статичні перетворювачі частоти і електромашинні агрегати), системи безперебійного живлення відповідальних споживачів, в тому числі сучасних обчислювальних комплексів [1].
Необхідність в АСЕ виникає там, де мережа працює з перебоями, технічно неможливо або економічно невигідно використовувати централізоване електропостачання, наприклад, на пересувних об’єктах. А це, в першу чергу, важкодоступні об’єкти, віддалені від великих електричних систем, які мають власні джерела первинної енергії, класичні – газові та нафтові родовища, чи альтернативні (енергія води, вітру та ін.). Альтернативні АСЕ знаходять широке застосування в промисловості, будівництві, сільському і комунальному господарствах.
Серед різних генераторів, що використовуються в автономних системах електропостачання, асинхронний генератор (АГ) являється перспективним завдяки простій конструкції, меншим розмірам, нижчій вартості і вищій надійності. Підвищену ефективність використання енергії джерела механічної енергії можлива при роботі системи генерування в широкому діапазоні кутових швидкостей обертання валу генератора. Таку можливість мають системи на основі АГ з повністю керованим перетворювачем рис. 1. Одним із основних режимів роботи автономної системи генерування є процес запуску, оскільки подача механічної потужності відбувається з перебоями.
Найчастіше запуск АГ здійснюється шляхом підключення автономного джерела постійної напруги в ланку постійного струму. Напруга цього джерела зазвичай набагато менша робочої напруги в ланці постійного струму. Для коректного запуску системи необхідно враховувати фізичні обмеження, які визначаються низькою напругою в ланці постійного струму. Додатковим впливовим фактором являється кутова швидкість генератора на якій активізується процедура запуску. Тому дослідження умов коректного запуску є актуальною і корисною з практичного боку задачею.

ЗАПУСК АСИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА В АВТОНОМНОМУ РЕЖИМІ Король С.В., к.т.н., доц., Онищук Б.О., Козлюк С.А., магістранти (pdf)

СтатистикаЗа результатами 2 семестру

2019/2020 навчального року


Всього навчається: 162,
з них на бюджеті: 157.

ОголошенняУвага

Всі форми навчання в КПІ ім. Ігоря Сікорського переводяться на дистанційне навчання з 12.03.2020 по 03.04.2020. Освітній процес реалізувується з використанням електронних кабінетів в системі "Електронний кампус" та інших засобів зв'язку.
Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.


Згідно з наказом КМУ № 211 відвідування закладів освіти її здобувачами заборонено, тому всі питання вирішуються у динстанційному режимі.
У випадку виникнення критичних запитань щодо навчального процесу, які не можна вирішити дистанційно, потрібно записатись на консультацію з 10.00 до 13.00 через Telegram або телефоном
+380 (95) 794-45-98.
Решетник Віктор Сергійович.

Дистанційні консультації доступні зі всіма викладачами з 9:00 до 17:00 через інтернет. Контакти викладачів можете дізнатися у старост.

Партнери