ЗАПУСК АСИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА В АВТОНОМНОМУ РЕЖИМІ

Король С.В., к.т.н., доц., Онищук Б.О., Козлюк С.А., магістранти

Важливе місце в стратегії розвитку електроенергетики займають автономні системи електропостачання (АСЕ). Останнім часом АСЕ отримують все більш широке поширення в системах електропостачання не тільки спеціального, але і загального застосування. Області застосування таких систем охоплюють різного роду блоки живлення (стаціонарні, суднові, пересувні) і керовані електромеханічні системи (транспортні, вітроенергетичні установки і малі ГЕС, генератори, які працюють на статичні перетворювачі частоти і електромашинні агрегати), системи безперебійного живлення відповідальних споживачів, в тому числі сучасних обчислювальних комплексів [1].
Необхідність в АСЕ виникає там, де мережа працює з перебоями, технічно неможливо або економічно невигідно використовувати централізоване електропостачання, наприклад, на пересувних об’єктах. А це, в першу чергу, важкодоступні об’єкти, віддалені від великих електричних систем, які мають власні джерела первинної енергії, класичні – газові та нафтові родовища, чи альтернативні (енергія води, вітру та ін.). Альтернативні АСЕ знаходять широке застосування в промисловості, будівництві, сільському і комунальному господарствах.
Серед різних генераторів, що використовуються в автономних системах електропостачання, асинхронний генератор (АГ) являється перспективним завдяки простій конструкції, меншим розмірам, нижчій вартості і вищій надійності. Підвищену ефективність використання енергії джерела механічної енергії можлива при роботі системи генерування в широкому діапазоні кутових швидкостей обертання валу генератора. Таку можливість мають системи на основі АГ з повністю керованим перетворювачем рис. 1. Одним із основних режимів роботи автономної системи генерування є процес запуску, оскільки подача механічної потужності відбувається з перебоями.
Найчастіше запуск АГ здійснюється шляхом підключення автономного джерела постійної напруги в ланку постійного струму. Напруга цього джерела зазвичай набагато менша робочої напруги в ланці постійного струму. Для коректного запуску системи необхідно враховувати фізичні обмеження, які визначаються низькою напругою в ланці постійного струму. Додатковим впливовим фактором являється кутова швидкість генератора на якій активізується процедура запуску. Тому дослідження умов коректного запуску є актуальною і корисною з практичного боку задачею.

ЗАПУСК АСИНХРОННОГО ГЕНЕРАТОРА В АВТОНОМНОМУ РЕЖИМІ Король С.В., к.т.н., доц., Онищук Б.О., Козлюк С.А., магістранти (pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.