факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ІЗ ЗАХИЩЕНИМ КАНАЛОМ ЗВ’ЯЗКУ

СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ІЗ ЗАХИЩЕНИМ КАНАЛОМ ЗВ’ЯЗКУ

СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ІЗ ЗАХИЩЕНИМ КАНАЛОМ ЗВ’ЯЗКУ
Кривошея І.В., студент, Король С.В., к.т.н., доц.

В останні десятиліття багато регіональних компаній виросли до світових масштабів, тому постає проблема як встановити швидкий та надійний зв’язок всередині компанії. До появи віртуальної приватної мережі VPN (Virtual Private Network), зв’язок налагоджувався за допомогою глобальної мережі WAN (Wide Area Network). Це дуже безпечний спосіб комунікації, проте, має один суттєвий недолік: висока вартість, яка тим більша, чим віддаленіші точки сполучення. Зі зростанням мережі Інтернет, глобальна комунікація стає набагато легшою. Багато компаній використовують його, проте, основна проблема Інтернету те, що він є публічним, а, отже, не захищений від кібератак.
Безпечна передача інформації через загальнодоступні мережі можлива через закритий для сторонніх вузлів канал обміну інформацією із шифруванням, який реалізується технологією VPN. Такий підхід дозволяє об’єднати, наприклад, декілька географічно віддалених мереж організації в єдину мережу з використанням для зв’язку між ними непідконтрольних незахищених каналів. VPN складається з сервера та клієнта. Клієнт – це об’єкт, що бажає приєднатися до захищеної мережі; а сервер керує доступом до мережі та надає клієнту IP-адресу.
В даній статті розглядається методика вивчення принципів побудови систем автоматизації на основі промислового комп’ютера з графічним інтерфейсом XV100 компанії EATON при використанні VPN для підключення до віддаленої корпоративної мережі. Таким чином, знання принципів побудови глобальних мереж є вагомою перевагою фахівця в області автоматизації, що обумовлює необхідність вивчення даного питання.

СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ІЗ ЗАХИЩЕНИМ КАНАЛОМ ЗВ’ЯЗКУ Кривошея І.В., студент, Король С.В., к.т.н., доц. (pdf)

СтатистикаЗа результатами 2 семестру

2019/2020 навчального року


Всього навчається: 162,
з них на бюджеті: 157.

ОголошенняУвага

Всі форми навчання в КПІ ім. Ігоря Сікорського переводяться на дистанційне навчання з 12.03.2020 по 03.04.2020. Освітній процес реалізувується з використанням електронних кабінетів в системі "Електронний кампус" та інших засобів зв'язку.
Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.


Згідно з наказом КМУ № 211 відвідування закладів освіти її здобувачами заборонено, тому всі питання вирішуються у динстанційному режимі.
У випадку виникнення критичних запитань щодо навчального процесу, які не можна вирішити дистанційно, потрібно записатись на консультацію з 10.00 до 13.00 через Telegram або телефоном
+380 (95) 794-45-98.
Решетник Віктор Сергійович.

Дистанційні консультації доступні зі всіма викладачами з 9:00 до 17:00 через інтернет. Контакти викладачів можете дізнатися у старост.

Партнери