З кожним роком в промисловості підвищується рівень автоматизації, що дозволяє досягати високої надійності роботи обладнання і здійснювати ефективний контроль та керування технологічними процесами. Однією з сфер впровадження систем автоматизації, де триває заміна застарілих релейно-контактних схем на сучасні програмовані логічні контролери або реле є гідравлічні системи.
Промислові насосні установки, які здійснюють перекачування великої кількості рідини, наповнюють резервуари, здійснюють полив та ін. зазвичай керуються по дискретним алгоритмах, що дає можливість реалізувати систему керування на простих логічних реле. Такий підхід зводить до мінімуму витрати на модернізацію і не потребує втручання у гідравлічну мережу.
Якщо насосів у системі декілька, переключення їх схем з’єднань виконується зазвичай вручну за допомогою вентилів без використання додаткового обладнання (наприклад керованих засувок та ін.), яке у декілька раз збільшує собівартість системи. Таким чином актуальним завданням є розробка лабораторної установки для вивчення дискретних систем автоматизації насосних установок, які широко використовуються у промисловості та інших сферах діяльності людини.

ЛАБОРАТОРНИЙ СТЕНД ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ДИСКРЕТНИХ СИСТЕМ АВТОМАТИЗАЦІЇ НАСОСНИХ УСТАНОВОК Бур’ян С.О., к.т.н., доц., Печеник М.В. к.т.н., доц., Геращенко І.М., Фомін Б.В., студенти (pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.