Системи автоматичного регулювання (САР) положення в наш час знаходять широке застосування у промисловості. Наприклад, такі системи використовуються у маніпуляторах, роботах, металообробних верстатах, прокатних станах, телескопах, антенах і т.п. Часто промислові системи регулювання положення будуються за принципами підпорядкованого керування, де комплектний електропривод з контурами регулювання струму та швидкості доповнюється контуром керування положення з відповідним регулятором. При цьому сучасні регулятори положення зазвичай реалізуються на мікропроцесорній основі, зважаючи на відомі переваги такої реалізації. Як відомо, одним із досить ефективних інженерних методів синтезу цифрових систем є метод псевдочастотних логарифмічних характеристик.

Для його застосування треба мати псевдочастотну передатну функцію (ПФ) об’єкта керування системи.

ВИЗНАЧЕННЯ ПСЕВДОЧАСТОТНОЇ ПЕРЕДАТНОЇ ФУНКЦІЇ ЗАМКНУТОГО ЗА ШВИДКІСТЮ ЕЛЕКТРОПРИВОДУ Приймак Б.І., доц., к.т.н., Бурлака О.П., студент (pdf)