Застосування у металорізальних верстатах систем стабілізації зусилля різання дозволяє збільшити їх продуктивність й підвищити якість оброблюваної поверхні. Суттєвою проблемою при побудові подібних систем стабілізації є нелінійність коефіцієнту передачі процесу різання, який залежить як від швидкості подачі, так і від швидкості різання. Традиційна лінеаризація в околі робочої точки призводить до відчутного зменшення якості системи при зміщенні робочої точки внаслідок зміни швидкості різання.

Запропонований адаптивний регулятор не забезпечує завданих показників якості в динаміці. В роботі виконано синтез системи стабілізації зусилля різання з використанням методу лінеаризації зворотнім зв’язком (ЛЗЗ).

СИСТЕМА СТАБІЛІЗАЦІЇ ЗУСИЛЛЯ РІЗАННЯ МЕТАЛОРІЗАЛЬНОГО ВЕРСТАТУ З ЛІНЕАРІЗАЦІЄЮ ЗВОРОТНІМ ЗВ’ЯЗКОМ Колесніченко С.П., ст.викладач; Пєтухова К.І., студентка (pdf)

Освітній процес в умовах карантину

З урахуванням епідеміологічної ситуації щодо розповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні та рівня епідемічної небезпеки на території м. Києва (Детальніше - за посиланням) видано наказ про режим роботи університету у весняному семестрі. Освітній процес здійснюватиметься в дистанційному режимі відповідно до прийнятого торік Регламенту.

Останні оголошення