В електроприводі широко застосовується принцип підпорядкованого регулювання, перевагами якого є простота налаштування регуляторів та обмеження координат [1,2]. Недоліком цього принципу є чутливість до параметричних збурень, бо від грунтується на компенсації великих сталих часу. В електроприводі може змінюватися: момент інерції, наприклад, внаслідок зміни маси вантажу підйомно-транспортних механізмів чи положень кінематичних елементів роботів та маніпуляторів; активний електричний опір силових кіл в результаті зміни температури; індуктивність в колах збудження при насиченні магнітної системи; коефіцієнт підсилення силових перетворювачів внаслідок зміни параметрів джерела живлення. При зміні параметрів електропривода порушуються умови оптимізації, що призводить до погіршення динаміних показників системи.

ВПЛИВ ПАРАМЕТРИЧНИХ ЗБУРЕНЬ НА ЯКІСТЬ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ В ДВОКОНТУРНІЙ СИСТЕМІ ПІДПОРЯДКОВАНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ШВИДКОСТІ ДВИГУНА ПОСТІЙНОГО СТРУМУ Островерхов М.Я., доц.; Гаркович Н.В., студентка (pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.