Енергозбереження в системах водопостачання забезпечується за рахунок керування швидкістю насоса у відповідності до потреб споживачів.

Найбільш розповсюдженим технічним рішенням є системи стабілізації напору. Тому, практично всі сучасні перетворювачі частоти провідних виробників оснащені вбудованими ПІД-регуляторами. В той же час необхідна якість керування напором забезпечується регуляторами на основі принципу пасивності. В останніх, на відміну від ПІД-регулятора, здійснюється диференціювання лише сигналу завдання, а не похибки. В порівнянні з П-регулятором можливо значно збільшувати коефіцієнт підсилення розімкненої системи, зменшуючи статичну похибку. В результаті система є більш простою для настроювання на реальному об’єкті.

СТАТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ НАПОРОМ НАСОСУ З РЕГУЛЯТОРОМ НА ОСНОВІ ПРИНЦИПУ ПАСИВНОСТІ Кіселичник О., доц., к.т.н.; Пєтухова Д., магістрант (pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.