Введення інтелектуальних датчиків (ІД) у вироби з полімерних композиційних матеріалів в процесі екструзії дозволить проводити дистанційну діагностику та моніторинг цих виробів безпосередньо під час їх експлуатації. Необхідність точного позиціонування обмеженої кількості ІД в задані просторові координати об’єму виробів з метою отримання в режимі реального часу інформації про характеристики відповідальних деталей та вузлів, зокрема, про їх напружено-деформований стан, визначає актуальність автоматизації процесу виробництва

інтелектуальних полімерних композиційних матеріалів (ІПКМ). Задача автоматизації процесу виробництва ІПКМ полягає у циклічному формуванні порції суміші полімеру з ІД і транспортуванні її у вироби на задану глибину.

РОЗРОБКА ДИСКРЕТНОЇ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ РУХОМ ШТОКУ ІНЖЕКТОРНОГО ПРИСТРОЮ Богута O.С., магістрант, Комольцев В.В. магістрант, Халімовський О.М., к.т.н., доц., Сокольський О.Л., к.т.н., доц. (pdf)