ОП “Электромеханические системы автоматизации, электропривод и электромобильность”,факультет электроэнерготехники и автоматики "КПИ им. Игоря Сикорского"

ПОРІВНЯННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІТРОТУРБІНИ ПРИ РІЗНИХ ЗАКОНАХ КЕРУВАННЯ КУТОВОЮ ШВИДКІСТЮ ГЕНЕРАТОРА

ПОРІВНЯННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІТРОТУРБІНИ ПРИ РІЗНИХ ЗАКОНАХ КЕРУВАННЯ КУТОВОЮ ШВИДКІСТЮ ГЕНЕРАТОРА

ПОРІВНЯННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІТРОТУРБІНИ ПРИ РІЗНИХ ЗАКОНАХ КЕРУВАННЯ КУТОВОЮ ШВИДКІСТЮ ГЕНЕРАТОРА
Шубенко О.В., студент, Король С.В., к.т.н., доц.

Виробництво електроенергії з вітру в світі досить активно розвивається протягом останнього десятиліття. Еволюція технологій робить перетворення цієї енергії більш ефективним, і його використання стає економічно конкурентоспроможним у порівнянні з традиційними джерелами. Інтеграція цього виду енергії в розподільні мережі може вплинути на стабільність мережі як в статичному режимі, так і в динамічному. Не стабільний характер надходження потужності від альтернативних джерел впливає на якість вихідної потужності генератора, що надходить в мережу [1].
Вітрогенератори набули широкого розповсюдження завдяки великому потенціалу енергії вітру. Для перетворення енергії вітру в електричну енергію, використовується багато типів генераторів. В залежності від структури системи генерування, вітрогенеруючі установки можуть працювати зі змінною чи постійною кутовою швидкістю генератора. Перші вітрові турбіни, що використовувалися для виробництва електричної енергії, працювали при постійній кутовій швидкості генератора. Такі системи мають низьку вартість електричної частини.
Турбіни зі змінною швидкістю генерування дозволяють підвищити енергетичну ефективність, знизити механічні навантаження, поліпшити якість виробництва енергії [2].

ПОРІВНЯННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІТРОТУРБІНИ ПРИ РІЗНИХ ЗАКОНАХ КЕРУВАННЯ КУТОВОЮ ШВИДКІСТЮ ГЕНЕРАТОРА Шубенко О.В., студент, Король С.В., к.т.н., доц. (pdf)

Статистика



По результатам 1 семестра

2022/2023 учебного года


Всего студентов: 137,
из них на бюджете: 130.

Объявления



Образовательный процесс во втором семестре

С целью предотвращения распротранения COVID-19, учитывая ухудшение эпидемиологической ситуации, согласован и опубликован Приказ НОН/29/2022 от 26.01.2022 «Про организационные меры для предотвращения распространению коронавируса COVID19» . Семестр начинается в дистанционном режиме, решение о переходе в смешанный режим принимается в конце каждого месяца. На текущий момент, дистанционный режим продлён до 19.03.2022.


Последние объявления




Партнёры

Центр международного образования