{:ua}ОП “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність”, факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"{:}{:en}Program “Electromechanical Automation Systems, Electric Drive and Electromobility”,faculty of Electric Power Engineering and Automatics of “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”{:}{:ru}ОП “Электромеханические системы автоматизации, электропривод и электромобильность”,факультет электроэнерготехники и автоматики "КПИ им. Игоря Сикорского"{:}

Не найдено

Извините, но то, что вы искали не найдено =(

{:ua} {:} {:en} {:} {ru} {:}

{:ua}Статистика{:}{:en}Statistics{:}{:ru}Статистика{:}

{:}{:en}

As result of 1 semester

2022/2023 academic year

Total students: 137,
on the budget: 130.

{:}{:ru}

{:}

{:ua}Ми в соціальних мережах{:}{:en}Social links{:}{:ru}Мы в социальных сетях{:}

{:ua} Оголошення{:}{:en}Announcement{:}{:ru}Объявления{:}

{:} {:en}

Educational process, 2 semester

By the decision of the Administrative Council and the selection committee of Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute, the educational process for full-time and part-time higher education applicants will begin from February 01, 2021/22 academic year. University is in distant mode until 19.03.2022.

The last announcements

{:} {:ru}

{:ua}Партнери{:}{:en}Partners{:}{:ru}Партнёры{:}

{:ua}