Сучасні електроприводи з електричними двигунами змінного струму являються основою силових тягових установок значної кількості електричних та гібридних транспортних засобів. До них відносяться пасажирські електро- та гібридні автомобілі, засоби міського транспорту – трамваї, тролейбуси, автобуси, потяги метро, а також залізничний електротранспорт. Об’єм перетворюваної енергії силовими електромеханічними системами електротранспорту щорічно збільшується приблизно на 7-10%, кількість транспортних засобів зростає ще в більшому масштабі, розширюється також сфери їх застосування, а об’єм виробництва вимірюється десятками мільярдів доларів США. При цьому в тягових електроприводах використовуються найбільш сучасні технології в сферах напівпровідників, матеріалознавства, комп’ютерної техніки та систем керування. За останнє десятиліття сформувався окремий напрям наукових та технологічних досліджень в галузі електричних тягових систем, що підтверджується значною кількістю періодичних спеціалізованих видань, конференцій (зокрема IEEE), монографічних досліджень.

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЕЛЕКТРИЧНИХ ТЯГОВИХ ПРИВОДІВ: ЧАСТИНА ПЕРША – СИЛОВА ЕЛЕКТРОНІКА Пересада С.М., д.т.н., професор, Рімович А.О., магістрант(pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

100 років ФЕА!

В цьому році виконується 100 років ФЕА. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою. Всі хто бажає внести вклад, відтворити історію факультету, запрошуємо надсилати пропозиції на почтову адресу svkorol ON ukr.net.