У частині першій цієї статті [1] показано, що функція Ляпунова для узагальненого електромеханічного перетворювача, яка сформована у вигляді його повної енергії, не є зручною для використання в задачах керування. Складність енергетичної функції Ляпунова полягає у її залежності від кутового положення ротора, оскільки матриця індуктивностей узагальненої машини є функцією просторового положення статора відносно ротора.

Із сучасної теорії електромеханічного перетворення відомо, що залежність правої частини диференціальних рівнянь моделі машини від кутового положення може бути виключена за рахунок перетворення Блондел-Парка [2]. Завдяки цьому перетворенню фізичні змінні статора і ротора перетворюються до віртуальних, які представлені в одній системі координат. Стандартно використовується система координат (d-q), яка обертається з довільною кутовою швидкістю.

ФУНКЦІЯ ЛЯПУНОВА ДЛЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ПІДСИСТЕМИ АСИНХРОННОГО ДВИГУНА: ЧАСТИНА ДРУГА – ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКСПОНЕНЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ Пересада С.М. д.т.н., проф., Кононенко Н.С. магістрантка(pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

Залікова сесія

17.12.18 - 08.01.19

Екзаменаційна сесія

14.01.19 - 27.01.19

Додаткова залікова сесія

21.01.19 - 26.01.19

100 років ФЕА !

В 2018 році нашому факультетові виконалося 100 років. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою.