Матричні перетворювачі (МП) відносяться до систем прямої передачі енергії від джерела до навантаження, шляхом формування бажаної вихідної напруги з частин вхідної напруги джерела живлення змінного струму. Таке перетворення напруги виконується без накопичення енергії в проміжній ланці постійного струму, що дозволяє уникнути використання у структурі МП конденсаторів великої ємності, а отже призводить до значного зменшення розмірів перетворювача, а також розширення діапазону робочих температур та терміну служби. На теперішній час МП починають широко використовуватись в приводах змінного струму. Питанням проектування та дослідження МП приділяють велику увагу в країнах з високорозвиненими технологіями. Особливу увагу звертають на реалізацію структур силових ключів.

СУЧАСНІ СПОСОБИ РЕАЛІЗАЦІЇ СХЕМ ДВУНАПРАВЛЕНИХ КЛЮЧІВ МАТРИЧНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ЗМІННОГО СТРУМУ Трунов А.А., студент, Панухник П.П., студент, Бовкунович В.С., к.т.н., ст. викладач(pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

100 років ФЕА!

В цьому році виконується 100 років ФЕА. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою. Всі хто бажає внести вклад, відтворити історію факультету, запрошуємо надсилати пропозиції на почтову адресу svkorol ON ukr.net.