Сервоприводи на основі синхронних двигунів знаходять широке застосування у верстатобудуванні, пакувальному обладнанні, та інших механізмах з високим рівнем вимог то показників якості регулювання механічних координат. Для вимірювання кутового положення в таких системах, як правило застосовують sin/cos датчики (резольвери), які формують на виході три аналогові сигнали.
Переваги sin/cos датчика: набагато більша роздільна здатність порівняно з оптичним енкодером, забезпечують абсолютну інформацію про положення, здатність працювати при відносно високих температурах і ударних навантаженнях.
Недоліки: використовують низькі сигнали, тому дуже чутливі до зовнішніх електромагнітних завад, виникнення помилки вимірювання при великих відстанях між датчиком і приводом, не ідеальність синусоїдальних сигналів викликають помилку, не зберігає попереднє значення кутового положення.
Метою даної статті є представлення методики прецизійного вимірювання кутового положення в системах з sin/cos датчиками за допомогою цифрового сигнального процесора.

ПРЕЦИЗІЙНЕ ВИМІРЮВАННЯ КУТОВОГО ПОЛОЖЕННЯ НА ЦИФРОВИХ СИГНАЛЬНИХ ПРОЦЕСОРАХ НА ОСНОВІ ІНФОРМАЦІЇ ВІД SIN/COS ДАТЧИКА Ковбаса С.М.,к.т.н,доц.;Муравинець Ю.С.,магістрант(pdf)

Навчальний рік 2017/2018

Всього навчається: 195
з них: 185 на бюджеті.
Отримують стипендію:89
з них підвищену: 7.

Дні відкритих дверей

З 26 по 30 березня проводитимуться дні відкритих дверей. Запрошуємо на екскурсію лабораторіями кафедри і всього факультету та семінар “Вступна кампанія 2018”.