Відомо, що повне магнітне підвішування тіл, яке також називають левітацією у магнітному полі, неможливо здійснити, користуючись статичними (що не перебувають у русі) постійними магнітами або нерегульованими електромагнітами постійного струму. Подібна система завжди нестабільна, і ця нестабільність підсилюється при найменшому зовнішньому впливі. В XIX столітті цей факт був доведений у теоремі Ірншоу, згідно з якою система нерухомих тіл, взаємодіючих між собою із силою (притягування або відштовхування), обернено пропорційною квадрату відстані між ними, не може утворювати стійкої врівноваженої системи. Стосовно магнітного підвішування теорему Ірншоу можна використовувати тільки для систем, які складаються з постійних магнітів або електромагнітів постійного струму, що перебувають у спокої.

МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ЕЛЕКТРОМАГНІТА СИСТЕМИ МАГНІТНОГО ПІДВІШУВАННЯ Теряєв В.І., доц.; Бурлака О.П., магістрант(pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

100 років ФЕА!

В цьому році виконується 100 років ФЕА. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою. Всі хто бажає внести вклад, відтворити історію факультету, запрошуємо надсилати пропозиції на почтову адресу svkorol ON ukr.net.