Наявність двох незалежних ліній живлення в машині подвійного живлення (МПЖ) вимагає спеціальної процедури ініціалізації при підключенні, яка б дозволила запобігти порушенню фізичних обмежень електричної машини.

Включення МПЖ в режимі генератора здійснюється в наступній послідовності. При відключеній МПЖ запускається первинний двигун. Коли швидкість обертання досягає швидкості близької до синхронної, обмотки ротора підключаються до керованого джерела напруги. На цьому етапі алгоритм управління формує напруги, що подаються в ротор таким чином, що б вектор ЕРС розімкнутих обмоток статора збігався по фазі і амплітуді з вектором напруги мережі. Коли синхронізація виконана, статор підключається до мережі живлення з гарантованим м’яким підключенням без виникнення перехідного процесу. Алгоритм управління моментом і реактивною потужністю статора МПЖ активується з нульовим моментом (“підключення” машини).

Після цього МПЖ готова до відпрацювання заданого моменту.

АЛГОРИТМ ВЕКТОРНОГО КЕРУВАННЯ ЗБУДЖЕННЯМ ТА СИНХРОНІЗАЦІЄЮ З МЕРЕЖЕЮ АСИНХРОННОЇ МАШИНИ ПОДВІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ Пересада С. М., д.т.н., проф., Желінський М. М., магістр (pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

Залікова сесія

17.12.18 - 08.01.19

Екзаменаційна сесія

14.01.19 - 27.01.19

Додаткова залікова сесія

21.01.19 - 26.01.19

100 років ФЕА !

В 2018 році нашому факультетові виконалося 100 років. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою.