Електромагнітні мікродвигуни в наш час досягли межі мініатюризації. Подальше зменшення розмірів різко зменшує ефективність їх використання. Для намотування обмоток статора доводиться застосовувати надто тонкі проводи, які мають великий опір. Це призводить до того, що більша частина електричної енергії перетворюється в тепло. В більшості випадків для отримання лінійних приводів на базі електромагнітних двигунів необхідно застосовувати додаткові механічні передачі і редуктори, які перетворюють обертовий рух в поступальний. При цьому збільшуються розміри всього пристрою в цілому і значна частина енергії витрачається на подолання тертя в механічних передачах. В системах позиціонування, де потрібно досить точно керувати положенням, одним з ефективних рішень цієї проблеми є застосування п’єзоелектричних двигунів. Також п’єзоприводи успішно застосовуються у якості прямого приводу в прецизійних системах позиціонування, що дозволяє позбутися механічних передач, значно підвищити точність і покращити масогабаритні показники.

ЗАСТОСУВАННЯ П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ДВИГУНІВ В СУЧАСНИХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМАХ Коваленко І.О., доцент, Гаврилюк С.І., магістрант(pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

100 років ФЕА!

В цьому році виконується 100 років ФЕА. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою. Всі хто бажає внести вклад, відтворити історію факультету, запрошуємо надсилати пропозиції на почтову адресу svkorol ON ukr.net.