У сучасному світі для науковців усіх галузей важливою задачею є ефективне використання енергії в будь-якому її вигляді та зменшення витрат на створення та впровадження нових технологій у повсякденне життя суспільства. Системи стабілізації напору та продуктивності насосних установок набули широкого застосування як у житлово-комунальній сфері, так і в промисловості, оскільки це дає значний енерго- та водозберігаючий ефект. Проте, в системах малої потужності, вартість датчиків тиску та продуктивності є співрозмірною з вартістю насосу разом з привідним асинхронним двигуном, що стримує масове впровадження вказаних систем. Австрійська компанія “Pumpenfabrik Ernst Vogel GmbH” пропонує промисловий варіант перетворювача частоти Hydrovar з вбудованою функцією бездатчикового керування відцентровим насосом.

ФУНКЦІОНАЛЬНА СХЕМА МІКРОКОНТРОЛЕРНОЇ СИСТЕМИ БЕЗДАТЧИКОВОГО КЕРУВАННЯ НАПОРОМ НАСОСНОЇ УСТАНОВКИ Клименко О.А., магістрант, Кіселичник О.І., доцент, к.т.н. (pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

Залікова сесія

17.12.18 - 08.01.19

Екзаменаційна сесія

14.01.19 - 27.01.19

Додаткова залікова сесія

21.01.19 - 26.01.19

100 років ФЕА !

В 2018 році нашому факультетові виконалося 100 років. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою.