У сучасному світі для науковців усіх галузей важливою задачею є ефективне використання енергії в будь-якому її вигляді та зменшення витрат на створення та впровадження нових технологій у повсякденне життя суспільства. Системи стабілізації напору та продуктивності насосних установок набули широкого застосування як у житлово-комунальній сфері, так і в промисловості, оскільки це дає значний енерго- та водозберігаючий ефект. Проте, в системах малої потужності, вартість датчиків тиску та продуктивності є співрозмірною з вартістю насосу разом з привідним асинхронним двигуном, що стримує масове впровадження вказаних систем. Австрійська компанія “Pumpenfabrik Ernst Vogel GmbH” пропонує промисловий варіант перетворювача частоти Hydrovar з вбудованою функцією бездатчикового керування відцентровим насосом.

ФУНКЦІОНАЛЬНА СХЕМА МІКРОКОНТРОЛЕРНОЇ СИСТЕМИ БЕЗДАТЧИКОВОГО КЕРУВАННЯ НАПОРОМ НАСОСНОЇ УСТАНОВКИ Клименко О.А., магістрант, Кіселичник О.І., доцент, к.т.н.(pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

100 років ФЕА!

В цьому році виконується 100 років ФЕА. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою. Всі хто бажає внести вклад, відтворити історію факультету, запрошуємо надсилати пропозиції на почтову адресу svkorol ON ukr.net.