На даний час актуальним питанням є впровадження енергозберігаючих технологій в народне господарство. Зокрема, в системах водопостачання широкого розповсюдження набули системи стабілізації напору на базі відцентрових насосів та частотно-керованих асинхронних електроприводів. Такі системи змінюють швидкість насосу відповідно до зміни водоспоживання, зменшуючи витрати електроенергії на перекачування зайвих об’ємів води. Основний недолік таких систем проявляється найбільш сильно на малих потужностях, коли вартість датчика тиску стає співрозмірною з вартістю насоса з привідним асинхронним двигуном. В сучасних бездатчикових системах значення напору розраховують на основі виміряної потужності, яку споживає привідний двигун, та аналітичних залежностей, які апроксимують напірну характеристику та залежність потужності від витрат.

НЕЙРОДАТЧИК ДЛЯ БЕЗДАТЧИКОВОЇ СИСТЕМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НАПОРУ НАСОСУ Пєтухова Д.І., магістрант, Кіселичник О.І., доцент, к.т.н.(pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

100 років ФЕА!

В цьому році виконується 100 років ФЕА. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою. Всі хто бажає внести вклад, відтворити історію факультету, запрошуємо надсилати пропозиції на почтову адресу svkorol ON ukr.net.