На даний час актуальним питанням є впровадження енергозберігаючих технологій в народне господарство. Зокрема, в системах водопостачання широкого розповсюдження набули системи стабілізації напору на базі відцентрових насосів та частотно-керованих асинхронних електроприводів. Такі системи змінюють швидкість насосу відповідно до зміни водоспоживання, зменшуючи витрати електроенергії на перекачування зайвих об’ємів води. Основний недолік таких систем проявляється найбільш сильно на малих потужностях, коли вартість датчика тиску стає співрозмірною з вартістю насоса з привідним асинхронним двигуном. В сучасних бездатчикових системах значення напору розраховують на основі виміряної потужності, яку споживає привідний двигун, та аналітичних залежностей, які апроксимують напірну характеристику та залежність потужності від витрат.

НЕЙРОДАТЧИК ДЛЯ БЕЗДАТЧИКОВОЇ СИСТЕМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НАПОРУ НАСОСУ Пєтухова Д.І., магістрант, Кіселичник О.І., доцент, к.т.н.(pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

Вітаємо абітурієнтів із закінченням вступної компанії! За результатами конкурсних відборів на кафедру поступили на навчання за кошти держбюджету 30 студентів на основі диплому про середню освіту, 20 студентів-прискоренників, а також 27 магістрів професіональної програми підготовки (+ 3 контрактника та 1 іноземець), 3 магістри наукової програми підготовки.