ДОСЛІДЖЕННЯ МЕХАНІЗМУ КОМПЕНСАЦІЇ ЛЮФТА ІЗ ПРУЖНІМ ЕЛЕМЕНТОМ

Актуальною проблемою для верстатобудування, робототехніки, слідкуючих систем різного технологічного призначення є підвищенння точності електроприводів, яка суттево залежить від похибок у механічних передачах (МП), обумовлених наявністю люфтів.

Для усунення впливу люфтів використовуються пристрої силової та електромеханічна вибірки зазорів, які створюють розпір у зубчастому зачепленні. З цією метою застосовують розрізні зубчасті колеса або додаткові кінематичні кола з пружними елементами. Перевагами даного методу є автоматична, постійна і повна вибірка зазорів у кінематичному колі, компенсація температурних змін та зношування зубців, створення попереднього натягу в усіх ланках. До недоліків слід віднести внесення додаткової пружності в кінематичне коло виду “однобічна пружність”.

Метою даного дослідження є вивчення впливу пристроїв вибірки зазорів на динаміку електроприводу.

ДОСЛІДЖЕННЯ МЕХАНІЗМУ КОМПЕНСАЦІЇ ЛЮФТА ІЗ ПРУЖНІМ ЕЛЕМЕНТОМ Теряєв В.І., доц.; Мельник А.О., магістрант 6 курсу (pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

Залікова сесія

17.12.18 - 08.01.19

Екзаменаційна сесія

14.01.19 - 27.01.19

Додаткова залікова сесія

21.01.19 - 26.01.19

100 років ФЕА !

В 2018 році нашому факультетові виконалося 100 років. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою.