УТОЧНЕНА МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ЛІНІЙНОГО АСИНХРОННОГО ДВИГУНА

У багатьох галузях промисловості, таких як транспорт, робототехніка, конвеєрні системи та інших виникає необхідність отримання поступального руху виконавчих механізмів. Перспективним напрямком для цього є застосування електропривода на основі лінійних асинхронних двигунів, які мають просту конструкцію, високу надійність, не потребують додаткових кінематичних ланок.

Лінійний асинхронний двигун (ЛАД) є електричною машиною змінного струму, принцип дії якої ґрунтується на використанні енергії бігучого магнітного поля. ЛАД можна представити як розрізану по твірній і розгорнуту у площину звичайну асинхронну машину обертального руху. Розгорнутий в площину статор є первинним елементом, а розгорнутий ротор – вторинним елементом (ВЕ) двигуна. Сталевий сердечник статора виконується шихтованим, а в його пази вкладається трифазна обмотка. Вторинний елемент може мати короткозамкнену обмотку (як це показано на рисунку) або виконуватись у вигляді суцільної струмопровідної пластини, закріпленої на зворотному магнітопроводі.

Рухомими можуть бути як статор, так і ротор.

УТОЧНЕНА МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ЛІНІЙНОГО АСИНХРОННОГО ДВИГУНА Теряєв В.І., доц.; Островерхов М.О., аспірант (pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

Залікова сесія

17.12.18 - 08.01.19

Екзаменаційна сесія

14.01.19 - 27.01.19

Додаткова залікова сесія

21.01.19 - 26.01.19

100 років ФЕА !

В 2018 році нашому факультетові виконалося 100 років. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою.