Характерною тенденцією автоматизованого електропривода є все більш широке використання асинхронних двигунів (АД). Ці двигуни дешевші, технічно простіші і надійніші в експлуатації, можуть тривало працювати на підвищених швидкостях і температурах, в несприятливих зовнішніх умовах. Розширюються можливості і систем керування асинхронних електроприводів за рахунок створення керованих перетворювачів напруги і частоти.

Зміна напруги на статорі АД викликає зміну його електромагнітного моменту і, в результаті, кутової швидкості ротора. У розімкненій системі асинхронного електроприводу ефективність такого регулювання швидкості обмежена малим діапазоном стійких режимів роботи двигуна. Розширити функціональні можливості асинхронного електроприводу можна в замкнутих системах, використовуючи залежно від технічних вимог різні види зворотних зв’язків, наприклад за швидкістю та струмом статора АД.

ОСОБЛИВОСТІ СИНТЕЗУ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМИ ТРН–АД ІЗ ЗВОРОТНИМ ЗВ’ЯЗКОМ ЗА ШВИДКІСТЮ ТА ВІДСІКАННЯМ ЗА СТРУМОМ Теряєв В.І., доц.; Мисник О.В., студент 4 курсу; Брус М.І., магістрант (pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

Залікова сесія

17.12.18 - 08.01.19

Екзаменаційна сесія

14.01.19 - 27.01.19

Додаткова залікова сесія

21.01.19 - 26.01.19

100 років ФЕА !

В 2018 році нашому факультетові виконалося 100 років. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою.