БЕЗДАВАЧЕВЕ КЕРУВАННЯ КУТОВОЮ ШВИДКІСТЮ ЕЛЕКТРО- ДВИГУНА ПОСТІЙНОГО СТРУМУ Ковбаса С.М., доц.; Онанко А.Ю. магістрант

БЕЗДАВАЧЕВЕ КЕРУВАННЯ КУТОВОЮ ШВИДКІСТЮ ЕЛЕКТРОДВИГУНА ПОСТІЙНОГО СТРУМУ

Проблема бездавачевого керування кутовою швидкістю електродвигунів змінного і постійного струму постає тоді, коли немає можливості встановити датчик швидкості на вал двигуна по експлуатаційним, технологічним, вартісним чи іншим обмеженням, і являє собою актуальну проблему сучасної електромеханіки.

На практиці вирішення цієї проблеми дає досить обнадійливі результати для двигунів постійного струму (ДПС) та синхронних двигунів, в той час як для асинхронних двигунів вона в повному обсязі не вирішена. В даній статті показано, яким чином можна розв’язати поставлену задачу для ДПС, надаючи бездавачевій системі автоматичного керування електроприводу властивості які досягаються в системах з вимірюванням кутової швидкості.

БЕЗДАВАЧЕВЕ КЕРУВАННЯ КУТОВОЮ ШВИДКІСТЮ ЕЛЕКТРОДВИГУНА ПОСТІЙНОГО СТРУМУ Ковбаса С.М., доц.; Онанко А.Ю. магістрант (pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

Залікова сесія

17.12.18 - 08.01.19

Екзаменаційна сесія

14.01.19 - 27.01.19

Додаткова залікова сесія

21.01.19 - 26.01.19

100 років ФЕА !

В 2018 році нашому факультетові виконалося 100 років. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою.