Електромеханічні системи (ЕМС) керування положенням на сьогодні мають широке застосування у промисловості. Зокрема такі системи використовуються у маніпуляторах, роботах, металообробних верстатах, прокатних станах, літаках, телескопах, антенах і т.п. Традиційно системи автоматичного регулювання (САР) положення будуються за принципом підпорядкованого керування. При цьому комплектний електропривод з контурами регулювання струму та швидкості, що налаштовані відповідно на модульний оптимум (МО) та симетричний оптимум (СО), доповнюється контуром керування положення з налаштуванням на МО. Для такого класу систем в синтезовано модифікований регулятор положення (МРП) та показано, що він, на відміну від традиційного регулятора положення (ТРП), дозволяє поліпшити динамічні та точнісні показники САР положення при відпрацюванні завдання.

ВЛАСТИВОСТІ ЕЛЕКТРОПРИВОДА З МОДИФІКОВАНИМ РЕГУЛЯТОРОМ ПОЛОЖЕННЯ ЩОДО КОМПЕНСУВАННЯ ЗБУРЕННЯ Приймак Б.І., ст. викладач, к.т.н, Савченко С.В., студент (pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

Залікова сесія

17.12.18 - 08.01.19

Екзаменаційна сесія

14.01.19 - 27.01.19

Додаткова залікова сесія

21.01.19 - 26.01.19

100 років ФЕА !

В 2018 році нашому факультетові виконалося 100 років. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою.