Сервоприводи на основі синхронних двигунів знаходять широке застосування у верстатобудуванні, пакувальному обладнанні, та інших механізмах з високим рівнем вимог то показників якості регулювання механічних координат. Для вимірювання кутового положення в таких системах, як правило застосовують sin/cos датчики (резольвери), які формують на виході три аналогові сигнали.

Переваги sin/cos датчика: набагато більша роздільна здатність порівняно з оптичним енкодером, забезпечують абсолютну інформацію про положення, здатність працювати при відносно високих температурах і ударних навантаженнях.

Недоліки: використовують низькі сигнали, тому дуже чутливі до зовнішніх електромагнітних завад, виникнення помилки вимірювання при великих відстанях між датчиком і приводом, не ідеальність синусоїдальних сигналів викликають помилку, не зберігає попереднє значення кутового положення.

Метою даної статті є представлення методики прецизійного вимірювання кутового положення в системах з sin/cos датчиками за допомогою цифрового сигнального процесора.

ПРЕЦИЗІЙНЕ ВИМІРЮВАННЯ КУТОВОГО ПОЛОЖЕННЯ НА ЦИФРОВИХ СИГНАЛЬНИХ ПРОЦЕСОРАХ НА ОСНОВІ ІНФОРМАЦІЇ ВІД SIN/COS ДАТЧИКА Ковбаса С.М.,к.т.н,доц.;Муравинець Ю.С.,магістрант(pdf)

2018/2019 навчального року

Отримують стипендію: 74,
з них підвищену: 14.

Звертаємось за допомогою у лікуванні студента 5 курсу групи ЕП-81 Філіппенко М. В., який після важкої травми з 01.02.2019 знаходиться в реанімаційному відділенні «Інституту патології хребта та суглобів» у Харкові, і потребує проведення операції вартістю біля 100 000 грн.
Для надання допомоги відкрито рахунок: карта ПриватБанку 5168 7554 3672 4898, отримувач: Філіппенко Наталія Аркадіївна, мати студента.