ЗАСТОСУВАННЯ П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ДВИГУНІВ В СУЧАСНИХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМАХ

Електромагнітні мікродвигуни в наш час досягли межі мініатюризації. Подальше зменшення розмірів різко зменшує ефективність їх використання. Для намотування обмоток статора доводиться застосовувати надто тонкі проводи, які мають великий опір. Це призводить до того, що більша частина електричної енергії перетворюється в тепло. В більшості випадків для отримання лінійних приводів на базі електромагнітних двигунів необхідно застосовувати додаткові механічні передачі і редуктори, які перетворюють обертовий рух в поступальний. При цьому збільшуються розміри всього пристрою в цілому і значна частина енергії витрачається на подолання тертя в механічних передачах. В системах позиціонування, де потрібно досить точно керувати положенням, одним з ефективних рішень цієї проблеми є застосування п’єзоелектричних двигунів. Також п’єзоприводи успішно застосовуються у якості прямого приводу в прецизійних системах позиціонування, що дозволяє позбутися механічних передач, значно підвищити точність і покращити масогабаритні показники.

ЗАСТОСУВАННЯ П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ДВИГУНІВ В СУЧАСНИХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМАХ Коваленко І.О., доцент, Гаврилюк С.І., магістрант (pdf)

2018/2019 навчального року

Отримують стипендію: 74,
з них підвищену: 14.

Звертаємось за допомогою у лікуванні студента 5 курсу групи ЕП-81 Філіппенко М. В., який після важкої травми з 01.02.2019 знаходиться в реанімаційному відділенні «Інституту патології хребта та суглобів» у Харкові, і потребує проведення операції вартістю біля 100 000 грн.
Для надання допомоги відкрито рахунок: карта ПриватБанку 5168 7554 3672 4898, отримувач: Філіппенко Наталія Аркадіївна, мати студента.