ОП “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність”, факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

ЗАСТОСУВАННЯ П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ДВИГУНІВ В СУЧАСНИХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМАХ Коваленко І.О., доцент, Гаврилюк С.І., магістрант

ЗАСТОСУВАННЯ П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ДВИГУНІВ В СУЧАСНИХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМАХ

ЗАСТОСУВАННЯ П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ДВИГУНІВ В СУЧАСНИХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМАХ Коваленко І.О., доцент, Гаврилюк С.І., магістрант

Електромагнітні мікродвигуни в наш час досягли межі мініатюризації. Подальше зменшення розмірів різко зменшує ефективність їх використання. Для намотування обмоток статора доводиться застосовувати надто тонкі проводи, які мають великий опір. Це призводить до того, що більша частина електричної енергії перетворюється в тепло. В більшості випадків для отримання лінійних приводів на базі електромагнітних двигунів необхідно застосовувати додаткові механічні передачі і редуктори, які перетворюють обертовий рух в поступальний. При цьому збільшуються розміри всього пристрою в цілому і значна частина енергії витрачається на подолання тертя в механічних передачах. В системах позиціонування, де потрібно досить точно керувати положенням, одним з ефективних рішень цієї проблеми є застосування п’єзоелектричних двигунів. Також п’єзоприводи успішно застосовуються у якості прямого приводу в прецизійних системах позиціонування, що дозволяє позбутися механічних передач, значно підвищити точність і покращити масогабаритні показники.

ЗАСТОСУВАННЯ П’ЄЗОЕЛЕКТРИЧНИХ ДВИГУНІВ В СУЧАСНИХ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМАХ Коваленко І.О., доцент, Гаврилюк С.І., магістрант (pdf)

Статистика



За результатами 1 семестру

2022/2023 навчального року


Всього навчається: 137,
з них на бюджеті: 130.

Оголошення



Освітній процес у 2 семестрі 2022/23 н.р. згідно рекомендацій МОН розпочнеться з 6 лютого 2023 року в ДИСТАНЦІЙНОМУ режимі.


Останні оголошення

Партнери

Центр міжнародної освіти