Енергозбереження в системах водопостачання забезпечується за рахунок керування швидкістю насоса у відповідності до потреб споживачів.

Найбільш розповсюдженим технічним рішенням є системи стабілізації напору. Тому, практично всі сучасні перетворювачі частоти провідних виробників оснащені вбудованими ПІД-регуляторами. В той же час необхідна якість керування напором забезпечується регуляторами на основі принципу пасивності. В останніх, на відміну від ПІД-регулятора, здійснюється диференціювання лише сигналу завдання, а не похибки. В порівнянні з П-регулятором можливо значно збільшувати коефіцієнт підсилення розімкненої системи, зменшуючи статичну похибку. В результаті система є більш простою для настроювання на реальному об’єкті.

СТАТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ НАПОРОМ НАСОСУ З РЕГУЛЯТОРОМ НА ОСНОВІ ПРИНЦИПУ ПАСИВНОСТІ Кіселичник О., доц., к.т.н.; Пєтухова Д., магістрант (pdf)

2018/2019 навчального року

Отримують стипендію: 74,
з них підвищену: 14.

Звертаємось за допомогою у лікуванні студента 5 курсу групи ЕП-81 Філіппенко М. В., який після важкої травми з 01.02.2019 знаходиться в реанімаційному відділенні «Інституту патології хребта та суглобів» у Харкові, і потребує проведення операції вартістю біля 100 000 грн.
Для надання допомоги відкрито рахунок: карта ПриватБанку 5168 7554 3672 4898, отримувач: Філіппенко Наталія Аркадіївна, мати студента.