Одним з недоліків адаптивних систем являється їх чутливість до змін тих параметрів, які не адаптуються. Це призводить до порушення асимптотичності регулювання (оцінювання) координат (параметрів), а при значних варіаціях неадаптуємих параметрів навіть до втрати стійкості системи.

При розгляді задач спостереження вектора потокозчеплення ротора основним параметричним збуренням являється активний опір ротора 2 R. Вперше задача асимптотичної ідентифікації цього параметра була теоретично розв’язана.

У цих же роботах експериментально показано, що при зміні активного опору статора 1 R асимптотичність оцінювання 2 R порушується: зменшення 1 R на 20% по відношенню до номінального значення призводить до помилки оцінювання 2 R приблизно на 10%. Такий результат можна вважати задовільним, оскільки в ряді літературних джерел наводяться дані, коли чутливість алгоритмів ідентифікації в 2-3 рази вища.

Дослідження властивостей робастності адаптивного спостерігача потокозчеплення асинхронного двигуна відносно варіфцій активного опору статора Пересада С.М., проф.; Малько М.П., магістрант, Коноплінський М.А. магістрант (pdf)

2018/2019 навчального року

Отримують стипендію: 74,
з них підвищену: 14.

Звертаємось за допомогою у лікуванні студента 5 курсу групи ЕП-81 Філіппенко М. В., який після важкої травми з 01.02.2019 знаходиться в реанімаційному відділенні «Інституту патології хребта та суглобів» у Харкові, і потребує проведення операції вартістю біля 100 000 грн.
Для надання допомоги відкрито рахунок: карта ПриватБанку 5168 7554 3672 4898, отримувач: Філіппенко Наталія Аркадіївна, мати студента.