Україна належить до енергодефіцитних країн, яка задовольняє свої паливноенергетичні потреби за рахунок власних ресурсів менш ніж на 50%.

Енергоємність ВВП в Україні нині більш ніж удвічі вища енергоємності такого продукту промислово розвинених країн і продовжує зростати. Тому стратегічною лінією державної політики розвитку економіки стає підвищення енергозбереження, що дає високу економічну ефективність. Ця політика реалізується шляхом розроблення нових енергозберігаючих, маловідходних та безвідходних технологій.

Оскільки найбільшим споживачем електроенергії є електричні машини та електропривода, які використовуються у всіх галузях промисловості, то питання розробки енергозберігаючих електромеханічних систем автоматизації (ЕМС) є комплексною, багатоплановою задачею, яка потребує перш за все енергозберігаючих технічних рішень.

Дослідження екстремальних енергозберігаючих електромеханічних систем з керованим та некерованим асинхронним електроприводом Грищук Т. В., Будішевська М.В., Асистент Бур’ян С.О. (pdf)

2018/2019 навчального року

Отримують стипендію: 74,
з них підвищену: 14.

Звертаємось за допомогою у лікуванні студента 5 курсу групи ЕП-81 Філіппенко М. В., який після важкої травми з 01.02.2019 знаходиться в реанімаційному відділенні «Інституту патології хребта та суглобів» у Харкові, і потребує проведення операції вартістю біля 100 000 грн.
Для надання допомоги відкрито рахунок: карта ПриватБанку 5168 7554 3672 4898, отримувач: Філіппенко Наталія Аркадіївна, мати студента.