АНАЛІЗ ПАСИВНИХ ФІЛЬТРІВ НА ВИХОДІ ІНВЕРТОРА НАПРУГИ

Стандартним промисловим рішенням при побудові системи регульованого електропривода (ЕП) змінного струму є використання асинхронного двигуна, який живиться від інвертора напруги з широтно-імпульсною модуляцією (ШІМ) [1]. Для інвертора з ШІМ є характерною імпульсна форма вихідної напруги з високим значенням du/dt (імпульси перенапруги понад 6 кВ/мкс), а також асиметрія форми вихідних імпульсів (генерування синфазних складових напруги). Дані фактори призводять до ряду негативних наслідків, серед яких: збільшення втрат в двигуні, передчасне зношування підшипників та ізоляції, перенапруги на клемах двигуна та ін. Вплив вищезгаданих факторів на систему ЕП при використанні довгих кабелів з’єднання двигуна та інвертора при їх роздільному розташуванні, що є типовим в умовах промислового виробництва, є особливо критичним [2]. Тому сучасні системи регульованого ЕП передбачають встановлення пасивних фільтрів на виході інвертора напруги з метою усунення або зменшення наслідків його негативного впливу на двигун та кабелі живлення.

АНАЛІЗ ПАСИВНИХ ФІЛЬТРІВ НА ВИХОДІ ІНВЕРТОРА НАПРУГИ Лановий К.Ю., студент, Приступа Д.Л., асистент(pdf)