ВЗАЄМОЗВ’ЯЗАНА ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА СИСТЕМА МЕТАЛООБРОБКИ РІЗАННЯМ

Сучасне верстатобудування потребує підвищення показників точності металообробки та раціонального вибору алгоритмів управління процесом. Точність визначається різноманітними факторами і суттєво залежить від статичних і динамічних характеристик електроприводів верстатів. Всі види механізованої обробки металів різанням здійснюються на металорізальних верстатах, кожен з яких являє собою пружну багатомасову систему з багатьма ступенями свободи.

Особливістю металорізальних верстатів є те, що в процесі металообробки існує залежність між собою окремих переміщень та зусиль, або, інакше, наявність внутрішніх зв’язків узагальнених координат. Проявляються ці зв’язки у тому, що при спробі викликати одне переміщення, виникають також і інші переміщення у системі верстат – пристосування – інструмент – деталь (ВПІД). Розрізняють зв’язки статичні (по координаті), швидкісні (по першій похідній координати за часом) і динамічні, інерційні (по другій похідній координати).

ВЗАЄМОЗВ’ЯЗАНА ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА СИСТЕМА МЕТАЛООБРОБКИ РІЗАННЯМ Теряєв В.І., доц., Ткаченко М.М., магістрант (pdf)