Енергозбереження в системах водозабезпечення промислових об’єктів досягається за рахунок точної відповідності між подаваною кількістю рідини та її необхідним значенням. Це реалізується шляхом впровадження керованих електроприводів та замкнених систем керування за витратами рідини. Одним із підходів для реалізації систем керування є використання принципу пасивності, що дозволяє в порівнянні з використанням П-регуляторів суттєво знижувати статичну похибку, з ПІД-регулятором – уникати диференціювання сигналу похибки (знаходиться похідна лише сигналу завдання), з ПІ-регулятором – покращувати динамічні показники при незначному погіршенні статичних показників.

СТАТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ПРОДУКТИВНІСТЮ НАСОСУ З РЕГУЛЯТОРОМ НА ОСНОВІ ПРИНЦИПУ ПАСИВНОСТІ Кіселичник О., доц., к.т.н.; Потапенко О., магістрант (pdf)