ОБЛАСТЬ ЗАХОПЛЕННЯ ДИСКРЕТНОЇ СТОХАСТИЧНОЇ РАДІОЕЛЕКТРОННОЇ СЛІДКУЮЧОЇ СИСТЕМИ

Робота дискретних радіоелектронних систем, як і довільних нелінійних систем автоматичного управління, розпочинається з перехідного режиму, коли проходить суттєве зменшення початкових похибок. Такий динамічний режим отримав найменування режиму захоплювання сигналів на автоматичне супроводження.

Властивості слідкуючих систем у цьому режимі залежать як від нелінійних елементів так і від лінійних безперервних частин (фільтрів оцінювання). Крім того, як відомо, динамічні властивості дискретних нелінійних систем залежать також від вхідних корисних сигналів та шумів і завад. В роботі пропонується проводити якісні дослідження нелінійної стохастичної динаміки дискретних слідкуючих систем методом фазової площини за допомогою осереднених конечно – різницевих рівнянь відносно моментах функцій. У якості прикладу обрано дискретний стохастичний нелінійний слідкуючий вимірювач швидкості (СВШ).Призначення слідкуючого вимірювача швидкості (СВШ) відслідковувати з відповідною точністю поточну частоту сигналу, що приймається і який має допплерівський зсув частоти.

ОБЛАСТЬ ЗАХОПЛЕННЯ ДИСКРЕТНОЇ СТОХАСТИЧНОЇ РАДІОЕЛЕКТРОННОЇ СЛІДКУЮЧОЇ СИСТЕМИ Шматок С.О., проф., дтн., Шматок О.С., Петренко А.Б. (pdf)