Моделювання електромеханічних систем. Математичне моделювання систем асинхронного електроприводу: навчальний посібник / О. І. Толочко. – Київ, НТУУ «КПІ», 2016. – 150 с. Іл.

Навчальний посібник присвячено питанню математичного та імітаційного моделювання електроприводів з асинхронними електроприводами. Розглянуті питання математичного опису та побудови структурних моделей асинхронних двигунів у природних трифазних та в ортогональних двофазних системах координат в середовищі MATLAB-Simulink. Пояснені принципи координатних перетворень. Розглянуті основні прийоми імітаційного моделювання електромеханічних систем в середовищі MATLABSimulink-SimScape. Розглянуті моделі систем регульованого асинхронного електроприводу без врахування особливостей напівпровідникових перетворювачів частоти і напруги. Майже для усіх розроблених моделей наведені результати моделювання. Посібник призначений для використання студентами спеціалізаціїі «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод» спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» при вивченні дисциплін «Моделювання електромеханічних систем», «Системи керування електроприводом», «Електричні машини» та деякі інші. Він буде корисним і студентам інших спеціалізацій електромеханічного та електротехнічного напряму не тільки при вивченні базових дисциплін, але й при виконанні бакалаврських, дипломних і магістерських робіт, а також аспірантам.

Рецензенти: В. М. Михальський – доктор технічних наук, старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу перетворення та стабілізації електромагнітних процесів № 1 інституту електродинаміки НАН України; М. В. Гребченко – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри електропостачання Національного університету біоресурсів та природо користування