Лабораторія по керуванню САФ

Лабораторія по керуванню силовим активним фільтром

У новій лабораторії студенти запобігають масштабних аварій в електромережах на основі стенду по керуванню силовим активним фільтром.

В столичному КПІ на кафедрі автоматизації електромеханічних систем та електроприводу створили унікальну лабораторію. Її сучасне обладнання, яке не має аналогів в Україні, дозволяє виробляти повномасштабні дослідження процесів спотворень та фільтрації в електромережах. Обладнання оновили за рахунок меценатів, з компанії ДТЕК, і тепер у студентів є можливість вивчати особливості роботи електроустаткування, не покидаючи навчальний корпус.

“Робота сучасної промислової, офісної і побутової техніки має побічний ефект – спотворення в електричних мережах. Таке спотворення в мережі може різко вирубати, наприклад, всі комп’ютери в банку, а це для установи – ціла катастрофа! А ця унікальна установка прибирає спотворення в електромережах і може запобігти таким НП”, – розповів “Сегодня” завкафедрою автоматизації електромеханічних систем та електроприводу КПІ Сергій Пересада.

Лабораторія по керуванню силовим активним фільтром кафедра АЕМС-ЕП КПІ

За його словами, така установка в Україні з’явилася вперше, а вартість її – більше 200 тисяч гривень. “Наша мета – навчити студентів працювати на такому обладнанні і готувати фахівців-професіоналів вищого класу”, – каже зав. кафедрою.

Обладнання в лабораторії КПІ було придбано за рахунок компанії ДТЕК. За словами Олександра Кучеренка, директора з управління персоналом ДТЕК, студенти повинні отримувати в рамках вузу таке навчання, яке дозволить їм, прийшовши на виробництво, відразу включатися в робочий процес, а не доучуватися. “У нас високотехнологічний бізнес, а на пальцях навчити студентів роботі з сучасним обладнанням неможливо. Тому ми і інвестуємо вузи, щоб у результаті отримати підготовлених фахівців. Компанія ДТЕК співпрацює з 5 провідними технічними вузами України, і більше 2 мільйонів уже вкладені в програмне забезпечення, лабораторії, навчальні електричні станції”, – пояснив Кучеренко.

Джерело: “Сегодня”, Автор: Ірина Гінжул. Повний текст статті

2018/2019 навчального року

Отримують стипендію: 74,
з них підвищену: 14.

Дні відкритих дверей на кафедрі

14.06.19 о 16:00 та 20.06.19 о 16:00 розпочнеться день відкритих дверей на нашій кафедрі. Зустрічаємось у кабінеті 412, 20 корпус. Якщо ви заблукали кампусом університету або запізнились, телефонуйте. Детальніше - за посиланням.