Науково-практична конференція Smart Grid

10 січня 2013 відбулася спільна науково-практична конференція, організована НТУУ «КПІ», компанією «Сіменс Україна» та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).Основною темою для обговорення учасниками стали технології Smart Grid, так званих «розумних» мереж.

Їх впровадження дозволяє збільшити ефективність виробництва і споживання енергії, а також скоротити витрати при її генерації, передачі та споживанні.Актуальність цієї теми позначив у своєму вступному слові Антон Вірт, керівник програми GIZ:«Smart Grid – це частина нової економіки, зелені технології з величезним потенціалом. На жаль, сьогодні подібні інновації обговорюються більше з технологічної точки зору, а про їх економічному потенціалі ніхто не говорить ».У перспективі використання інтелектуальних мереж для розподілу електроенергії повинно посприяти вирішенню світових проблем в енергетиці, економіці та екології. Метою цієї конференції стало об’єднання технологічного «ноу-хау» Siemens в сфері інтелектуальних мереж, наукових розробок НТУУ «КПІ» та популяризація цих знань, зокрема за сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва.Конференція була відкрита доповіддю Олега Храпатія, начальника відділу «Автоматизації та управління енергомережами». Олег поділився з учасниками професійним досвідом у сфері «розумного обліку» – Smart Metering від Siemens.Продовжив тему раціонального розподілу енергії Павло Медведєв, фахівець із збуту відділу «Техніка середньої напруги», виступивши здоповіддю «Розподіл енергії по вторинному рівню 6-24 кВ». Він зазначив, що основні труднощі в цій області, пов’язані в першу чергу із застарілими електричними мережами та необхідністю значних витрат на модернізацію і заміну електрообладнання для розподілу енергії середньої напруги.На завершення практичних доповідей від «Сіменс Україна» виступив Павло Бакулін, фахівець із збуту відділу «Техніка низької напруги», презентувавши учасникамтему «Визначення потенціалу економії за допомогою безперервного моніторингу потоків енергії».Виступи співробітників «Сіменс Україна» були доповнені презентаціями наукових разработкок НТУУ «КПІ». Зокрема, проф. Сергій Пересада, завідувач кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу, представив доповідь на тему «Електромеханічне перетворення енергії в глобальній проблемі енергозбереження», проф. Євген Бардік, завідувач кафедри електричних станцій, поділився розробками на тему «Оцінка ризику виникнення аварійної ситуації в підсистемі ЕЕС при відмовах електроустаткування в умовах нечіткої інформації».Інтелектуальні електромережі мають величезний потенціал, і експерти прогнозують гарні результати їх впровадження. Поступово дані рішення починають впроваджуватися і на території СНД. У зв’язку з цим учасники конференції дійшли висновку, що для просування технологій Smart Grid необхідна близька кооперація приватного та державного секторів з науковими і технологічними інститутами.
В подальшому планується продовжити співпрацю між компанією Siemens та кафедрою автоматизації електромеханічних систем та електроприводу і кафедрою електричних станцій щодо нових розробок в цій сфері

СтатистикаНавчальний рік 2017/2018


Всього навчається: 195
з них: 185 на бюджеті.
Отримують стипендію:89
з них підвищену: 7.

Оголошення(no title)

Факультет електроенерготехніки та автоматики запрошує випускників шкіл та технікумів, а також їх батьків на Дні відкритих дверей, які відбудуться 06.07.2018 року  та 16.06.2018.

Початок  о 1200.

Зустрічаємось у кабінеті 412, 20 корпусу.

Партнери